İztar Dasol Antisal Ph


  • İlaçların ve yaprak gübrelerinin, sürgün meyve dallara ince film halinde yayılmasını ve yapışmasını sağlar.
  • İlaçlar bitkiye uygulandıktan sonra, bitki yüzeyinden akmasını, ilaç kaybını önler.
  • Yaprak yüzeyine uygulanan ilaçlı su damlacıklarının yayılmasını sağlayarak damlaların mercek etkisi yaparak yaprakların ve sürgünlerin yakmasını önler.
  • Alkali nitelikli sularla yapılan ilaçlamalarda, ilaçlı suyun ilacın pH’ını düşürür.
  • İlaçların ve yaprak gübrelerinin %100 bitkinin emrine girmesini sağlar.
  • Suyun kirecini parçalayarak alınabilir kalsiyuma çevirir.
  • Bilindiği üzere açık alanlarda yapılan ilaçlamalarda, uygulanan ilacın kaybı söz konusu olmaktadır. Bu kayıplar hava koşulları ve bitkinin özellikleri başta olmak üzere birçok farklı nedenden kaynaklanmaktadır. İlaçlamadan sonra yağmur yağması, yeteri kadar güneşlenmenin olmaması gibi hava şartlarının yanında bitkilerin yaprak yüzeylerinin yapısı da çok önemlidir. Mumsu yapılı yaprak, tüylü olan yaprak ve kaygan yüzeye sahip olan yaprak

yapılarında ilaç ve gübrenin kalıcı olması ve istenen verimin alınması zor olmaktadır. Çok zaman ilaçlamalarda kullanılan suyun pH ve kireç değerleri de bilinmediğinden ilaçlamalar istenilen sonuçları vermemekte ve birçok defa ilaçlama tekrarlanmaktadır. Bu nedenlerden kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmak, uygulanan ilaç ve gübreden istenen verimi almak için, ilaçlama suyuna önce Dasol Antisalt karıştırılmalıdır. Dasol Antisalt’ın ilaçlama tankına önce karıştırılması ile değeri bilinmeyen suyun pH’ı 5.6 sınırlarına ayarlanarak kullanılan ilaç ve gübreden maksimum verimin alınması sağlanır. Dasol Antisalt’ın kullanıldığı ilaçlama sularında sadece pH değil suyun kireç durumu da ayarlanarak ilaç ve gübrenin kısa sürede parçalanması engellenir. Kireç çözücü özelliğinin olması nedeniyle de tankların ilaç çıkış noktalarında ve memelerde olan tıkanıklıkları giderir. Tüm bu özelliklerin yanında Dasol Antisalt yayıcı-yapıştırıcı özelliğe de sahiptir. Kullanılan ilaç ve gübrenin bitki yüzeyinden buharlama veya yıkanma ile kaybına engel olur. Yaprak yüzeyine gelen ilaç ve gübrenin damlacık çapının küçülmesini sağlayarak bitki tarafından daha kolay ve daha kısa sürede alınmasını sağlar.


KULLANIM ŞEKİLLERİ TOPRAKTAN YAPRAKTAN
SERALARDA DEKARA DİKİMDEN ÖNCE 2 - 4 LT , DİKİMDEN SONRA - ÜRETİM ESNASINDA 2 - 4 LT 300 CC / 100 LT SU
AÇIK TARLA SEBZELERDE DEKARA DİKİMDEN ÖNCE 2 - 4 LT , DİKİMDEN SONRA - ÜRETİM ESNASINDA 2 - 4 LT 300 CC / 100 LT SU
AÇIK TARLA VE DİĞER ÜRÜNLER (TÜTÜN, PAMUK, NOHUT, MERCİMEK) DEKARA 3-5 LT 300 CC / 100 LT SU
TÜM MEYVE AĞAÇLARINDA DEKARA 3-5 LT 3

Bu dozlar tavsiye edilen dozlar olup bitkinin vejatatif evresine gore arttılır veya azaltılabilir. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.